ثبت شركت,ثبت برند,اخذ كارت بازرگاني ثبت شركت,ثبت برند,اخذ كارت بازرگاني .

ثبت شركت,ثبت برند,اخذ كارت بازرگاني

تعيين نام شركت

http://www.sabterahroshan.com

در بحث نام شركت به اين صورت بايد بيان كرد كه يك سري از نام ها به دليل تشابه و فارسي نبودن قابل ثبت نيستند.
همان طور كه در مطالب ثبت شركت بيان شد نام ها حتما بايد فارسي باشد و در لغت نامه دهخدا داراي معني باشد.
 گاها در بعضي از مواقع موكل پس از مراجعه به دفتر موسسه راه روشن اين چنين بيان مي كند كه هرچند مورد نامي كه ارجاع زده است به اداره ثبت شركت ها كلا با اخطار مواجه شده است. پس از بررسي وكلاي موسسه حقوقي راه روشن ايرادي كه اداره ثبت شركت ها از نام شركت گرفته است به اين صورت است:
بيگانه بودن نام ارسالي
تشابه نام ارسالي در اداره ثبت شركت ها
استفاده از كلمات ممنوع
مجوزي بودن نام مورد نظر
و چندين دليل ديگر در همين نوع ايرادات
 بايد اشاره شد كه يك سري از نام هاي شركت به دليل نداشتن معني فارسي در لغت نامه دهخدا اخطار مي خورد و به به اين معني است كه نام مورد نظر داراي معني مي باشد.پس از بررسي هاي مكرر مي توان فهميد كه نام ارسالي به اداره ثبت شركت ها در لغت نامه دهخدا وجود داشته است اما از لحاظ معني داراي مفهموم فارسي نبوده است.
 به عنوان مثال كلمه مستر در دهخدا آمده است اما از لحاظ معني كلمه است كه بيان كننده واژه بيگانه مي باشد.به همين دليل اداره ثبت شركت ها آن را براي نام شركت مورد قبول خود قرار نمي دهد.
 يا برخي از نام هاي شركت ها از نام هاي كشور هاي مختلف برگرفته شده است كه بايد گفت به هيچ عنوان قابل قبول نمي باشد مگر اينكه با اخذ مجوز از سازمان مربوطه.
 در بسياري مواقع كارفرما مي خواهد نام شركت خود را از تركيب دو كلمه به ثبت برساند در واقع همان دوسيلاب كه بايد به اين نكته توجه كرد كه اين امر در صورتي ميسر مي شود كه نام هاي پيشنهادي به اداره ثبت شركت ها به هيچ عنوان قبلا ثبت نشده است و تركيبي از نام هاي خاص باشد. به عنوان مثال كلمه گستر و گسترش نبايد استفاده شود.
يك نام كه چند مدت پيش استفاده شد نام تراكم پايدار بوده است كه به عنوان يك شركت دو سيلابس يا همان دو كلمه مي باشد.
يك مورد ديگر اين است كه بعضي از نام ها حتما بايد از موسسات و سازمان هاي خود مجوز رسمي بگيرند كه بتوانند از يكسري نام هاي ممنوع استفاده كنند.
چند نمونه نام مجوزي به اين صورت اشاره مي شود كه در اداره ثبت شركت ها مورد قبول است:
فرهنگي و هنري
سرمايه
گردشگري
حج و زيارت
كشتي داري
هواپيمائي
و غيره
فرآيند تائيد نام شركت هاي مجوزي:
شركت هاي مجوزي قبل از تاسيس بايد از سازمان مشخص شده خود (به عنوان مثال گردشگري از ميراث فرهنگي) مجوز هاي لازم را اخذ نمايند.
 اين به مجوز به اين صورت است كه از سازمان مورد نظر يك نامه به اداره ثبت شركت ها مي نويسد كه شركت به نام به عنوان مثال گردشگري زيارتي اميد ايرانيان از لحاظ ثبت در اداره ثبت شركت ها بلامانع مي باشد كه به همراه الباقي مدارك تحويل اداره ثبت شركت ها مي شود و اداره ثبت شركت ها آن را تائيد ميكند.
 پس بنابراين سازمان مربوطه در هنگام اعلام نام مورد در خواست به اداره ثبت شركت ها از نام هاي مجوز يكه قبلا در اينت اداره صادر كرده است با خبر مي باشد و اطلاع كامل دارد.


برچسب: ثبت شركت ، ثبت برند ، اخذ كارت بازرگاني ، اخذ كد اقتصادي ، اخذ ايزو،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ دى ۱۳۹۵ساعت: ۱۱:۳۴:۳۸ توسط:sabterahroshan موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :